Przejdź do treści
9°CPowietrze: bardzo dobre sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:20 · zachód 17:34
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 28 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3160 i 3243)

22.10.2026 18:28, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 122

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 38 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
38 8,7%
Przeciw
342 78,4%
Wstrzymało się
56 12,8%
Nie głosowało
24

Procenty liczone od 436 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Imielin

Za 1

Przeciw 9

Wstrzymali się 2

Posłowie związani z miastem Imielin

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3160, 3243

projekt dotyczy zmian w zasadach działania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI): zmiana zasad określania dochodu, który może być objęty zwolnieniem w ramach PSI; decyzja o wsparciu będzie obowiązywać od 15 do maksymalnie 20 lat, w zależności od obszaru kraju; przy większych inwestycjach projekt...

Sprawozdawca: Jerzy Meysztowicz

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Jerzy MeysztowiczKOSzanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Jako poseł sprawozdawca przedstawiam sprawozdanie Komisji Gospodarki i Rozwoju po rozpatrzeniu projektu...
  • Waldemar SługockiKODziękuję. Pani marszałek, z wielką uwagą, jak zawsze, wysłuchałem pani regułki. Także dołączam się do powitań i życzeń dla gości pana posła Tomka Kostusia...
  • Krzysztof TchórzewskiPiSPani Marszałek! Wysoki Sejmie! W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiam stanowisko klubu wobec ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu...
  • Olga Ewa Semeniuk-PatkowskaRozwój PlusPani Marszałek! Wysoka Izbo! Obecna koalicja rządząca słowo "inwestycje" uwielbiała odmieniać przez wszystkie przypadki przez ostatnie 3 lata, ale w konkretnych...
  • Jacek TomczakPSL-Trzecia DrogaPani Marszałek! Wysoka Izbo! W drugim czytaniu nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji podtrzymujemy stanowisko przedstawione na początku prac. To...
  • Arkadiusz SikoraLewicaPani Marszałkini! Panowie Ministrowie! Szanowni Państwo! W imieniu klubu Lewicy chciałbym przedstawić stanowisko w sprawie projektu z druku nr 3160, który...
  • Witold TumanowiczKonfederacjaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Ten projekt ustawy ma dostosować system Polskiej Strefy Inwestycji do zakończenia funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych z...
  • Elżbieta BurkiewiczCentrumPani Marszałkini! Wysoka Izbo! Przedstawiciele Ministerstwa! Mam zaszczyt przedstawić opinię Klubu Parlamentarnego Centrum wobec projektu ustawy zawartego w...
  • Adam GomołaPolska 2050Dziękuję bardzo. Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Drodzy Goście! Rządowy projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji stanowi...
  • Jarosław SachajkoDemokracja BezpośredniaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Szanowna Młodzieży na galerii! Polska potrzebuje inwestycji, Polska potrzebuje nowoczesnych fabryk, Polska...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156214707
PiS1470136110
Rozwój Plus4020353
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2102100
Konfederacja1600160
Centrum1511301
Polska 20501511301
niezrzeszeni71510
Demokracja Bezpośrednia40310
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30021

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 18:35; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:35