10 kwiecień 2024

Trwają poszukiwania awionetki, która miała spaść w okolicy Gorzyczek

zdjęcie: Trwają poszukiwania awionetki, która miała spaść w okolicy Gorzyczek / pixabay/5159906
W środę po południu służby zostały zaalarmowane o awionetce, która miała spaść w okolicy Gorzyczek (pow. wodzisławski). W poszukiwania zaangażowano 15 zastępów strażaków. Policja przekazała PAP, że do godz. 21.15 nie udało się namierzyć maszyny i potwierdzić wypadku.

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od osoby (...), która miała dostrzec, że jakiś obiekt leciał i spadł. Cały czas trwają czynności, które zmierzają do tego, aby zlokalizować ten obiekt latający, ale nie potwierdziliśmy, że doszło do wypadku" – powiedziała PAP asp. szt. Małgorzata Koniarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W poszukiwania zaangażowano 15 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, drony oraz quady. Kpt. Sebastian Bauer z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim poinformował, że rozpoczęto je w okolicy Gorzyczek, a następnie przeniesiono w okolice miejscowości Odra i Buków.

W akcję włączył się także śmigłowiec zadysponowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, ale po pewnym czasie wrócił do bazy.(PAP)

Autor: Patryk Osadnik

pato/ jann/